filmweb.pl
Filmy
Strona główna filmów
Premiery i zapowiedzi
Zwiastuny
Baza filmów
Baza osób kina
Baza postaci
Baza światów
Nagrody
Newsy
Recenzje
Magazyn
Filmweb poleca
Programy filmwebu
Seriale
Strona główna seriali
Premiery i zapowiedzi
Baza seriali
Baza programów
Newsy
Recenzje
Serial Killers
Gry
Strona główna gier
Premiery i zapowiedzi
Baza gier
Recenzje gier
Rankingi
Ranking nowości
Ranking top 500
Ranking oczekiwanych
Nowości serialowe
Seriale top 500
Filmy na VOD
Seriale na VOD
Oryginalne produkcje
Ludzie filmu
Najlepsze role
Gry wideo
Box office
Filmy dla mężczyzn z marką BIC
Canal+
Mój Filmweb
Oceny znajomych
Rekomendacje
Mój profil
Chcę zobaczyć
Moje oceny
Konkursy
Quizy
Ankiety
Ranking użytkowników
Forum
Repertuar Kin
VOD
Popularne
Nowości
Najlepsze
Wkrótce
Darmowe
Program TV
Program TV
Zobacz sekcję
Emmy
1956
http://www.emmys.tv
Amerykańska Akademia Telewizyjna
Emmy
Najlepszy serial dramatyczny
wygrane
Producers' Showcase
(1954)
nominacje
Climax!
(1954)
Goodyear Television Playhouse
(1951)
Studio One
(1948)
The Alcoa Hour
(1955)
The United States Steel Hour
(1953)
Najlepszy serial komediowy
wygrane
The Phil Silvers Show
(1955)
nominacje
Caesar's Hour
(1954)
Make Room for Daddy
(1953)
The Bob Cummings Show
(1955)
The Jack Benny Program
(1950)
Najlepsza aktorka występująca regularnie w serialu
wygrane
[Lucille Ball]
Lucille Ball
jako Lucy Esmeralda MacGillicuddy Ricardo w serialu
Kocham Lucy
(1951)
nominacje
Jean Hagen
Make Room for Daddy
(1953)
Eve Arden
Our Miss Brooks
(1952)
Gracie Allen
The George Burns and Gracie Allen Show
(1950)
Najlepszy aktor występujący regularnie w serialu
wygrane
[Phil Silvers]
Phil Silvers
jako Sierżant Ernest G. Bilko w serialu
The Phil Silvers Show
(1955)
za odcinek "You'll Never Get Rich"
nominacje
Robert Young
Father Knows Best
(1954)
Danny Thomas
Make Room for Daddy
(1953)
Robert Cummings
The Bob Cummings Show
(1955)
Jackie Gleason
The Honeymooners
(1952)
Najlepszy pojedynczy występ aktorki
nominacje
Loretta Young
Letter to Loretta
(1953)
za rolę Sadie w odcinku "Christmas Stopover"
Jessica Tandy
Producers' Showcase
(1954)
za odcinek "The Fourposter"
Najlepszy pojedynczy występ aktorki w serialu
wygrane
[Mary Martin]
Mary Martin
jako Sierżant Ernest G. Bilko w serialu
Producers' Showcase
(1954)
za odcinek "Peter Pan"
Najlepszy pojedynczy występ aktora w serialu
nominacje
Everett Sloane
Kraft Television Theatre
(1947)
za rolę Prezydenta w odcinku "Patterns"
Ralph Bellamy
The United States Steel Hour
(1953)
za rolę "Ojca" w odcinku "The Fearful Decision"
Najlepsza aktorka drugoplanowa
wygrane
[Nanette Fabray]
Nanette Fabray
jako Ann Victor w serialu
Caesar's Hour
(1954)
za różne role
nominacje
Thelma Ritter
Goodyear Television Playhouse
(1951)
za odcinek "The Catered Affair"
Jean Hagen
Make Room for Daddy
(1953)
Ann B. Davis
The Bob Cummings Show
(1955)
za odcinek "Schultzy's Dream World"
Audrey Meadows
The Honeymooners
(1952)
Najlepsza reżyseria - serial filmowy
wygrane
The Phil Silvers Show
(1955)
Nat Hiken
za odcinek "You'll Never Get Rich"
nominacje
Alfred Hitchcock Przedstawia
(1955)
Alfred Hitchcock
za odcinek "The Case of Mr. Pelham"
Dragnet
(1951)
Jack Webb
Make Room for Daddy
(1953)
Sheldon Leonard
The Bob Cummings Show
(1955)
Rod Amateau
za odcinek "Return of the Wolf"
You Are There
(1953)
Bernard Girard
za odcinek "Grant & Lee at Appomatox"
Najlepsza reżyseria - serial na żywo
nominacje
Climax!
(1954)
John Frankenheimer
za odcinek "Portrait in Celluloid"
The United States Steel Hour
(1953)
Alex Segal
za odcinek "No Time for Sergeants"
Najlepsza scenografia - serial filmowy
wygrane
You Are There
(1953)
William Ferrari
nominacje
Schlitz Playhouse of Stars
(1951)
Serge Krizman
Najlepsze zdjęcia dla telewizji
wygrane
Medic
(1954)
William A. Sickner
za odcinek "Black Friday"
Najlepszy aktor drugoplanowy
wygrane
[Art Carney]
Art Carney
jako Ed Norton w serialu
The Honeymooners
(1952)
nominacje
Carl Reiner
Caesar's Hour
(1954)
za różne role
William Frawley
Kocham Lucy
(1951)
Ed Begley
Kraft Television Theatre
(1947)
za odcinek "Patterns"
Cyril Ritchard
Producers' Showcase
(1954)
za odcinek "Peter Pan"
Najlepszy kamerzysta - program na żywo
wygrane
Studio One
(1948)
zwyzięzca T. Miller
nominacje
Climax!
(1954)
A.J. Cunningham
Najlepszy montaż filmu telewizyjnego
nominacje
Four Star Playhouse
(1952)
Samuel E. Beetley
za odcinek "The Collar"
Najlepszy oryginalny scenariusz serialu telewizyjnego
wygrane
Kraft Television Theatre
(1947)
Rod Serling
za odcinek "Patterns"
nominacje
Goodyear Television Playhouse
(1951)
Paddy Chayefsky
za odcinek "The Catered Affair"
The Alcoa Hour
(1955)
David Davidson
za odcinek "Thunder Over Washington"
The Philco Television Playhouse
(1948)
Robert Alan Aurthur
za odcinek "A Man Is Ten Feet Tall"
The United States Steel Hour
(1953)
Richard Maibaum
,
Cyril Hume
za odcinek "The Fearful Decision"
Najlepszy pojedynczy program roku
wygrane
Producers' Showcase
(1954)
Mary Martin
za odcinek "Peter Pan"
nominacje
Disneyland
(1954)
za odcinek "Davy Crockett and River Pirates"
Make Room for Daddy
(1953)
za odcinek "Peter Pan Meets Rusty Williams"
Producers' Showcase
(1954)
za odcinek "The Sleeping Beauty"
The United States Steel Hour
(1953)
za odcinek "No Time for Sergeants"
Wide Wide World
(1955)
za odcinek "The American West"
Najlepszy producent - serial filmowy
wygrane
Disneyland
(1954)
Walt Disney
nominacje
Medic
(1954)
Frank La Tourette
The Bob Cummings Show
(1955)
Paul Henning
The Phil Silvers Show
(1955)
Nat Hiken
za odcinek "You'll Never Get Rich"
You Are There
(1953)
James D. Fonda
Najlepszy producent - serial na żywo
nominacje
Climax!
(1954)
Martin Manulis
The Alcoa Hour
(1955)
Herbert Brodkin
The United States Steel Hour
(1953)
Najlepszy program dokumentalny
nominacje
Wide Wide World
(1955)
Najlepszy scenariusz komedii
nominacje
The Jack Benny Program
(1950)
Sam Perrin
,
Hal Goldman
,
George Balzer
,
Al Gordon
Najlepszy scenariusz serialu komediowego
nominacje
Kocham Lucy
(1951)
Bob Weiskopf
,
Jess Oppenheimer
,
Madelyn Davis
,
Bob Schiller
,
Bob Carroll Jr.
za odcinek "L.A. At Last"
Najlepszy serial akcji lub przygodowy
wygrane
Disneyland
(1954)
nominacje
Alfred Hitchcock Przedstawia
(1955)
Dragnet
(1951)
Gunsmoke
(1955)
The Lineup
(1954)
Najlepszy serial dla dzieci
wygrane
Lassie
(1954)
nominacje
Ding Dong School
(1952)
Kukla, Fran and Ollie
(1947)
Puppet Playhouse
(1947)
Najlepszy serial muzyczny
wygrane
Your Hit Parade
(1950)
Najlepszy serial rewiowy
nominacje
Shower of Stars
(1954)
Najlepszy wkład do programu dziennego
wygrane
Matinee Theatre
(1955)
Wyróżnieni w roku 1956
Producers' Showcase
(
3/6
)
The Phil Silvers Show
(
3/4
)
Disneyland
(
2/3
)
Kocham Lucy
(
1/3
)
The Honeymooners
(
1/3
)
Kraft Television Theatre
(
1/3
)
Caesar's Hour
(
1/3
)
You Are There
(
1/3
)
Studio One
(
1/2
)
Medic
(
1/2
)
Pobierz aplikację Filmwebu!
Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.